Úvod > O obci > Aktuality > Začala oprava střechy obecního úřadu v Pěnčíně

Začala oprava střechy obecního úřadu v Pěnčíně

24.7.2023

Začala oprava střechy obecního úřadu v Pěnčíně

V pondělí 24. července byla zahájena výměna krytiny na střeše pěnčínského obecního úřadu. Oprava, která by měla trvat asi tři týdny, přijde na zhruba šest set tisíc korun. Tři sta tisíc obec získala jako dotaci v dotačním programu Olomouckého kraje 01_01 Program obnovy venkova Olomouckého kraje 2023, v dotačním titulu 01_01_01 Podpora budování a obnovy infrastruktury obce. Původní krytina už byla několik let v havarijním stavu.

Finanční prostředky budou konkrétně použity na demontáž staré krytiny, včetně laťkování, okapových žlabů a svodů, případně některých krokví, pořízení a montáž nové krytiny, včetně laťkování, okapových žlabů a svodů, případně některých krokví a nátěr dřevěných částí proti dřevokaznému hmyzu.

Žádáme občany, aby po dobu opravy dbali při vstupu do obecního úřadu zvýšené opatrnosti.

IMG_0450 (002).jpg