Úvod > O obci > Aktuality > UDÁLOST JARA 2024

Datum konání:
23.3.2024

UDÁLOST JARA 2024

Muzeum kočárů připravuje 23. března 2024 společně s obcemi a městem Konice pozoruhodnou akci. Slavnostně vypravuje historický cestovní kočár jedoucí po pamětihodných místech Olomouckého kraje. Hlavní zastávka a program je v městě Konice, zajímavé tím, že se zde v dávných dobách přepřahali koně v povozech.

Akce tohoto druhu se jinde na území ČR nekoná.

V programu spatříte postavy dávné historie: cechmistra, mistra kočího, lokaje a podkoní, operního pěvce pana Martino z Vídně, pohádkovou postavu pro malé i velké, a to vše za doprovodu jízdní hlídky několika mužů 1. Hulánského regimentu pro ochranu všech.

Kočár plný cestujících a zavazadel přiváží také dárky, které na místě zastavení rozdáváme dětem. Starostům nebo určeným osobám, které nás budou vítat, předáme Pamětní list a svěcený věneček jako vzpomínku na tento den. Věneček pak každý umístí dle svého uvážení na místní památku, Boží muka, kříž, zvonici, kapličku či kostelík nebo i radnici.

Věřím, že letošní akce nazvaná UDÁLOST JARA 2024 vás potěší.

Srdečně vás zve Václav Obr

Událost jara 2024.pdf