Úvod > O obci > Aktuality > Vítězství je až na druhém místě. Zlatou bere radost z pohybu

Vítězství je až na druhém místě. Zlatou bere radost z pohybu

2.3.2023
Vítězství je až na druhém místě. Zlatou bere radost z pohybu

Už pěknou řádku měsíců míří více než desítka kluků z Pěnčína do místního sportovního areálu. Se železnou pravidelností se tu dvakrát týdně zhruba hodinu učí hrát stolní tenis.

Netrénuje je žádný olympionik ani mistr světa. Svoje zkušenosti jim s o to větší vervou předává jeden z obyvatel obce, pan Josef Sláma.

Kde je to třeba, poradí, jinde usměrní, většinou však pochválí i povzbudí. A malí hráči nemají ani chvilku na to, aby mysleli na lumpárny, protože by hned vypadli z tempa. Hrají proti svému trenérovi i proti sobě navzájem. Zkouší podání i to, kolik výměn zvládnou, aniž by jim míček spadl na zem.

A Josef Sláma? Bez nároku na honorář věnuje dětem svůj čas i um a má radost z každého jejich pokroku.

Srdečně vítáni jsou také noví zájemci o hru z řad školáků, a to včetně děvčat. Stolní tenis se ve sportovním areálu v Pěnčíně hraje každé úterý a v pátek vždy od 17.00 hodin.